Naše pravidelné akce

Již mnoho let pořádáme naše tradiční sokolské akce

Vranský lesní běh

Akce má u nás dlouholetou tradici a koná se s několika pauzami už od roku 1979. Máme připravené trasy pro všechny věkové kategorie i tzv. lidový běh (krátká symbolická trasa). Na vítěze v hlavních ktegoriích čeká i finanční odměna. Přijďte si zaběhat a nebo jen zafandit! Vedle sportu jde i o setkání a pohodu s hudbou a drobným občerstvením. Podívejte se na fotky a výsledky z minulých ročníků.

13. 4. 2024 na hřišti u vranského statku

Volejbalové slavnosti

Volejbal a turnaje u naší sokolovny mají ve Vraném dlouhou tradici. V roce 2006 jsme založili Volejbalové slavnosti jejichž cílem je nejen zabojovat o každý míč, ale hlavně přátelsky se sejít a užít si pohodový den. Často se snažíme připravit i doprovodný program pro nehrající a také dobré občerstvení pro všechny. Turnaj zakončujeme večerním táborákem a přespávačkou v sokolovně. Přihlaste i letos váš tým!

8. 6. 2024 u sokolovny

Běh do schodů

V letech 1983-1994 probíhal u hřbitovních schodů oblíbený závod pro všechny věkové kategorie. Na tuto tradici jsme navázali v roce 2006 a každoročně se druhou říjnovou sobotu scházíme na stejném místě, abychom výkonnostně nebo i symbolicky vyběhli 114 schodů. Dopolední akce se pravidelně účastní okolo 100 závodníků ve věkovém rozmězí 0 až téměř 100 let. Jak jsme si to užili naposledy?

12. 10. 2024 schody u hřbitova

Setkání u lípy

V jubilejním roce 2018 jsme slavnostně zasadili sokolskou lípu svobody a od té doby se u ní každoročně 28. října scházíme. Často se i slavnostně vystrojíme a slavíme, že jsme Sokolové. Křtili jsme u lípy publikaci o historii, odhalovali opravený pomník, rozvinuli restaurovaný prapor a naposled jsme veřejnosti představili plány na revitalizaci okolí naší sokolovny. Ohřát se a družit se pak chodíme do sokolské hospůdky. Všichni jste srdečně zváni!

28. 10. 2024, před sokolovnou

Mikulášská zábava - ŠIBŘINKY

První prosincová sobota patří velké tradiční sokolské zábavě. Při odpoledním programu čekají na děti disciplíny a hry v maskách a na závěr nadílka od Mikuláše, čerta a anděla. Na večerní zábavě ctíme tradici starých šibřinek, a proto je vždy vyhlášeno konkrétní téma oblečení. Nechybí živá kapela ani bohatá tombola. Momentky z loňské akce na téma "černá a bílá" si můžete prohlédnout tady

7. 12. 2024, v sokolovně

Vltava Run

Od prvního ročníku závodu jsme místem předposlední předávky štafety 320 km dlouhého závodu podél Vltavy. Organizačně zajišťujeme, aby předání štafety mezi běžci proběho bez problému a bezpečně. Závodníkům poskytujeme drobné občerstvení a také zázemí v naší sokolovně. Více najdete na oficiálních stránkách závodu.

11. - 12. 5. 2024, před základní školou

Zápisy z valných hromad

• Valná hromada 2021

Pozvánka na valnou hromadu, která nakonec vzhledem k epidemiologické situaci neproběhla.

• Valná hromada 2020

Zápis z valné hromady 10. 3. 2021