Naše pravidelné akce

Již mnoho let pořádáme naše tradiční sokolské akce

Vranský lesní běh

Máme připravené tradiční trasy pro všechny věkové kategorie i tzv. lidový běh. Na vítěze v hlavních ktegoriích čeká i finanční odměna. Tak snad to již letos po pauze klapne! Těšíme se! Pokud jste na akci ještě nikdy nebyli, mohla by vám napovědět tato fotogalerie jednoho z minulých ročníků. 

hřiště u vranského statku 
A jak to letos celé dopadlo? 

Volejbalové slavnosti

Volejbal a turnaje u naší sokolovny mají ve Vraném dlouhou tradici.  V roce 2007 jsme založili Volejbalové slavnosti jejichž cílem je nejen zabojovat o každý míč, ale hlavně přátelsky se sejít a užít si pohodový den. Často se snažíme připravit i doprovodný program pro nehrající a také dobré občerstvení pro všechny. Turnaj zakončujeme večerním táborákem a přespávačkou v sokolovně. 

Výsledky 15. ročníku 26. 6. 2022

Běh do schodů

V letech 1983-1994 probíhal u hřbitovních schodů oblíbený závod pro všechny věkové kategorie. Na tuto tradici jsme navázali v roce 2007 a každoročně se druhou říjnovou sobotu scházíme na stejném místě, abychom výkonnostně nebo i symbolicky vyběhli 114 schodů. Dopolední akce se pravidelně účastní okolo 100 závodníků ve věkovém rozmězí 0 až téměř 100 let. 

schody u hřbitova
Letošní ročník se moc povedl! Více zde

Setkání u lípy

V jubilejním roce 2018 jsme slavnostně zasadili sokolskou lípu svobody a od té doby se u ní každoročně 28. října scházíme. Často se i slavnostně vystrojíme a slavíme, že jsme Sokolové. Křtili jsme u lípy publikaci o historii, odhalovali opravený pomník, rozvinuli restaurovaný prapor a naposled jsme veřejnosti představili plány na revitalizaci okolí naší sokolovny. Ohřát se a družit se pak chodíme do sokolské hospůdky. Všichni jste srdečně zváni!

28. 10. 2022, před sokolovnou 

Mikulášská zábava

První prosincová sobota patří velké tradiční sokolské zábavě. Při odpoledním programu čeká na děti zábava, hry, diskotéka v maskách a na závěr nadílka od Mikuláše, čerta a anděla. Pár momentek si můžete prohlédnout tady. Na večerní zábavě s živou kapelou nechybí předtančení, chlebíčky, tombola a tanec až do rána. 

3. 12. 2022, v sokolovně

Vltava Run

Od prvního ročníku závodu jsme místem předposlední předávky štafety 320 km dlouhého závodu podél Vltavy. Organizačně zajišťujeme, aby předání štafety mezi běžci proběho bez problému a bezpečně. Závodníkům poskytujeme drobné občerstvení a také zázemí v naší sokolovně. Více najdete na oficiálních stránkách závodu

14. - 15. 5. 2022, před základní školou