Naše pravidelné akce

Již mnoho let pořádáme naše tradiční sokolské akce

Vranský lesní běh

Máme připravené tradiční trasy pro všechny věkové kategorie i tzv. lidový běh. Na vítěze v hlavních ktegoriích čeká i finanční odměna. Tak snad to již letos po pauze klapne! Těšíme se! Pokud jste na akci ještě nikdy nebyli, mohla by vám napovědět tato fotogalerie jednoho z minulých ročníků. 

hřiště u vranského statku 
A jak to naposledy celé dopadlo? 

Volejbalové slavnosti

Volejbal a turnaje u naší sokolovny mají ve Vraném dlouhou tradici.  V roce 2007 jsme založili Volejbalové slavnosti jejichž cílem je nejen zabojovat o každý míč, ale hlavně přátelsky se sejít a užít si pohodový den. Často se snažíme připravit i doprovodný program pro nehrající a také dobré občerstvení pro všechny. Turnaj zakončujeme večerním táborákem a přespávačkou v sokolovně. 

Výsledky 15. ročníku 26. 6. 2022

Běh do schodů

V letech 1983-1994 probíhal u hřbitovních schodů oblíbený závod pro všechny věkové kategorie. Na tuto tradici jsme navázali v roce 2007 a každoročně se druhou říjnovou sobotu scházíme na stejném místě, abychom výkonnostně nebo i symbolicky vyběhli 114 schodů. Dopolední akce se pravidelně účastní okolo 100 závodníků ve věkovém rozmězí 0 až téměř 100 let. 

schody u hřbitova
Letošní ročník se moc povedl! Více zde

Setkání u lípy

V jubilejním roce 2018 jsme slavnostně zasadili sokolskou lípu svobody a od té doby se u ní každoročně 28. října scházíme. Často se i slavnostně vystrojíme a slavíme, že jsme Sokolové. Křtili jsme u lípy publikaci o historii, odhalovali opravený pomník, rozvinuli restaurovaný prapor a naposled jsme veřejnosti představili plány na revitalizaci okolí naší sokolovny. Ohřát se a družit se pak chodíme do sokolské hospůdky. Všichni jste srdečně zváni!

28. 10. 2022, před sokolovnou 

Mikulášská zábava - ŠIBŘINKY

První prosincová sobota patří velké tradiční sokolské zábavě. Při odpoledním programu čeká na děti zábava, hry, diskotéka v maskách a na závěr nadílka od Mikuláše, čerta a anděla. Pár momentek si můžete prohlédnout tady. Na večerní zábavě s živou kapelou nechybí předtančení, chlebíčky, tombola a tanec až do rána. 

3. 12. 2022, v sokolovně

Vltava Run

Od prvního ročníku závodu jsme místem předposlední předávky štafety 320 km dlouhého závodu podél Vltavy. Organizačně zajišťujeme, aby předání štafety mezi běžci proběho bez problému a bezpečně. Závodníkům poskytujeme drobné občerstvení a také zázemí v naší sokolovně. Více najdete na oficiálních stránkách závodu

14. - 15. 5. 2022, před základní školou