Powerjóga vychází z hathajógy - jednoho z klasických směrů jógy. Vznikla zhruba v 80. letech 20. století ve Spojených státech. Powerjóga je zaměřena na protažení a posípowerjogalení svalů celého těla. To samé umí také jóga, i když svalová síla u klasické jógy není tak zdůrazňována. V klasické józe je hlavní náplní uvědomění si svého života v jednotě ducha a těla, převážně se jedná o filozofický přístup k životu. Klasická jóga nezdůrazňuje cvičení jako základ. Powerjóga není jóga. Power a slovo jóga, znamená v překladu síla z jógy. Powerjóga se soustřeďuje na třetí a čtvrtý stupeň aštangajógy - osmidílné cesty jógy, na ásany (pozice) a pránajámu - procvičování dechových technik. Powerjóga je pro lidi, kteří nechtějí striktně dodržovat pravidla a nařízení klasické jógy, ale chtějí cvičit. Pouze si vypůjčila pozice z jógy, aby jejich pomocí dokázala lidi přivést přes fyzické zatížení těla k řízenému pohybu, vědomému ovládání těla a k psychické a fyzické relaxaci. Jedná se o komplexní pojetí, při němž procvičíte celé tělo, koncentrujete se, zpevníte svalstvo a vzápětí přichází protažení a uvolnění. Vše je podporováno hlubokým a pravidelným dechem, který tělo zahřívá. Dochází k formování postavy zeštíhlením, k úbytku podkožního tuku uvolněním energetických drah v těle a především k mentálnímu uvolnění a získání soustředěné mysli.

Cvičení je založené na pravidelném opakování základních jógových pozic (asán), které jsou dynamicky zařazeny za sebou a jsou zaměřené na:
powerjoga2

• vyrovnávání svalové nerovnováhy
  • zlepšení flexibility ve všech oblastech
  • odstraňování svalových dysbalancí
  • tvarování problémových partií (břicho, hýždě, nohy)
  • zlepšování svalového napětí
  • protažení svalů
  • správné fungování vnitřních orgánů a vnitřních procesů v těle
  • odbourávání fyzických a psychických bloků
  • uvolnění a relaxaci
  • aktivaci energie v těle
  • poznání sebe sama

Cena Powerjógy je 30,- Kč pro členy sokola a 50,- Kč pro nečleny sokola - za hodinu (jeden den)

Na powerjógu nás chodí přibližně 20, ale místa jsou ještě volná.

Hodina je určená jak pro začátečníky, tak pro ty, kteří již mají s jógou zkušenost, pro ženy i muže!

Jana Neumanová
- Instruktor powerjógy - Power Yoga akademie 2008
- Joga s dětmi I.- Portál 2010
- Technika pozic a tvorba sekvencí - Power Yoga akademie 2013
- Jóga a zdraví - Power Yoga akademie 2013/2014

S sebou: vlastní podložku (dlouhou)

Kdy:                                                                   čtvrtek 18:45 - 20:00 hod.

Lektorka:                                                                Jana Neumanová

Kontakt:                                                        Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.