Gymnastika je ženský sport kombinující prvky baletu, gymnastiky, divadelního tance a akrobacie, a to jak s náčiním tak bez něj. Náčiním se rozumí švihadlo, obruč, míč, kužele a stuha. Ze společných skladeb moderní gymnastiky se vyvinula další kategorie - estetická skupinová gymnastika. Tento sport má velký efekt na zlepšení fyzické a psychické odolnosti dítěte, zlepšení koncentrace, správného držení těla (ladnost pohybu), dýchání, tělesné zdatnosti, pozornosti a sebedůvěry. Rovněž rozvíjí koordinaci pohybu. Krása pohybu, úspěchy i pády, emoce a dojetí - to vše můžete prožít s touto všestrannou disciplínou, která je víc než sportem.

Tréninky probíhají v sokolovně - viz program sokolovny.

sobota, neděle  (tréninkové jednotky vymezené pro soustředění a přípravu na závody)

IMG 4412ModerGym

Mám za sebou 12 letou praxi s moderní gymnastikou. Cvičila jsem za 3 týmy TJ Jižní město Chodov, TJ Praga a bývalá Rudá hvězda Praha. Zkušenosti mám jak z vedení mládeže tak základy v rozhodování při základních soutěžích a jsem trenér II. třídy.

Nábor děvčat do oddílu TJ Sokol Vrané nad Vltavou

MG a ESG

Líbí se vám moderní gymnastika, cvičení na hudbu a krásné dresy? Chcete, aby se vaše dcera věnovala něčemu výjimečnému, vybila svoji energii a překonala sama sebe? Pokud je jí mezi 5 a více lety, pak je tento krásný olympijský sport právě pro ní!

Zápis nových zájemkyň probíhá běžně v září, rádi Vás ale přivítáme i v průběhu roku. Standardně se s gymnastikou začíná kolem 5 roku věku.Výjimečně se přijímají i mladší děvčata, trenérka posoudí, zdali jsou již dostatečně připravena tréninky zvládnout.

Na nábor vezměte  vaší dceři s sebou legíny, tričko, ponožky, pití a hlavně dobrou náladu. Rovnou si s námi zacvičí a trenérka posoudí její předpoklady.

Více informací poskytne telefonicky Ing. Jana Veselá - 733 505 645, informace e-mailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Moderni gymnastika

Jarní sezona 2017 moderní a estetické skupinové gymnastiky ve Vraném

Ráda bych se s vámi po čase podělila o aktuální dění v moderní a estetické gymnastice, především pak ve Vranském oddíle, kde máme spousty talentovaných a úspěšných gymnastek.

Letošní gymnastická sezona se nesla v rytmu seriálu soutěží (cupů) v estetické skupinové gymnastice a skladeb jednotlivkyň v moderní gymnastice. Gymnastky se zúčastnily pohárových a oblastních závodů kde poměřovaly své síly ve skladbách s náčiním i bez náčiní a to se skvělými výsledky. V současné době jsou v oddíle zastoupeny všechny věkové kategorie. A to od dětí předškolního věku po juniorky. Zájem o gymnastiku a chuť závodit je veliký. Máme v oddíle novou posilu v osobě Terezky Kolenaté. Stále ještě aktivní a úspěšná závodnice je mně i holčičkám další důležitou oporou a vzorem, který již i na poli závodním přináší ovoce. Nejvíc práce pak společně odvádíme v nově otevřené přípravce, kde jsou holčičky ve věku od 3-6 let. Formou hry, nácvikem základních prvků, ale i důrazem na disciplínu, nám rostou budoucí závodnice jako houby po dešti.

Díky zájmu z řad takto malých holčiček, se nám daří hledat a nacházet talenty. Na začátku září, budeme pořádat nábor nových holčiček, které by to chtěly zkusit a, které chtějí cvičit, ukázat kamarádům, kamarádkám a rodičům co nového se na tréninku naučily, ale které se nebojí zabrat a, které nechají zlobení na doma: n)

Kromě základů baletu a prvků moderní gymnastiky se holčičky v rámci tréninků, setkávají s doplňkovými sporty - jako je SM, balanční trénink, plavání. Vše to a další, pomáhá rozvíjet všestrannost gymnastek.

Během letošních prázdnin se budeme v rámci soustředění zaměřovat na nové choreografie, rády bychom se v příští sezoně zúčastnily Mistrovství České republiky ve skladbách jednotlivkyň.

V neposlední řadě bych tímto ráda poděkovala za nemalou podporu všech činovníků TJ Sokola Vrané, dále také děkujeme za úžasné koberce a především pak panu místostarostovi obce, za rychlou obětavou pomoc se všemi organizačními záležitostmi.

Krásné léto 2017 Vám všem přejí gymnastky

Jana Veselá