TJ SOKOL
Vrané nad Vltavou I.

Rok uběhl jako voda a do naší obce se opět v sobotu 18. dubna 2015 sjížděli milovníci běhu a zdravého
pohybu k účasti na 21. ročníku Vranského lesního běhu. Pořadatelé byli na organizaci závodu skvěle
připraveni, jediné, co jim dělalo starosti, bylo počasí.
Letošní jaro bylo značně vrtkavé a také sobotní ráno neslibovalo pro běh žádnou pohodu. Ještě před devátou se nad naší obcí přehnala dešťová průtrž, ale pak se počasí umoudřilo, dokonce vysvitlo slunce. Diváci se sice, oproti sportovcům, moc nezahřáli, ale účastníci jednotlivých běhů měli podmínky takřka ideální.
Závody (na hřišti za statkem) byly odstartovány v 10:00, na start se postupně stavěli běžci a běžkyně
od nejmladších kategorií. Nelze vyjmenovat všechny, tak alespoň vítěze počínaje dětskými a mládežnickými kategoriemi:
Barča Houdková, Jakub Urban, Veronika Bloudková, Adam Rubeš, Barbora Kučerová, Viktor Vacek,
Tina Štěrbová, Pavel Jindra, Eliška Poborská, Jonáš Kříž, Anežka Jakubcová. V kategoriích dospělých
na tratích 4 600 m a 8 600 m zvítězili Klára Příhodová, Helena Poborská, Markéta Páralová, Zuzana
Setínková, Petr Eliáš, Petr Havelka (Eleven run team) v kategorii 40 až 49 let se stal celkovým vítězem
(překonal časem 31:03 o 8 sekund loňského vítěze), Miloš Elis, Miloš Smrčka, Pavel Kohout.
Celkem se na start postavilo 135 běžců, tj. o dva více než v loňském ročníku. Škoda, že účast „přespol-
ních“ sportovců byla mnohem početnější než „domácích“. V mládežnických kategoriích měl nejpočet-
nější zastoupení sportovní klub ATIPIC, v kategoriích dospělých již tradičně Kerteam Praha.
O zábavu se starala příjemná reprodukovaná hudba, závodníci i diváci již tradičně využívali chut-