dsc 0287V sobotu 13.6.2015 se k vranské sokolovně sjelo 12 týmů z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby se mohly zúčastnit Volejbalových slavností. Protože se jednalo o jubilejní 10. ročník, nesmělo chybět zpestření. Tím byl slavnostní nástup v kostýmech. Někteří pojali nástup velmi humorně, jiní oblékli dresy.
Letos přibylo pár nových týmů, mezi ně patřily TJ Sokol Jílové u Prahy, Zlaté údolí a Skrytý talent.
Po celý den vládla pohodová atmosféra, počasí bylo celé dopoledne doslova tropické, osvěžit přítomné diváky, ale i samotné týmy přijely slečny z RedBullu. Diváci se mohli kochat volejbalem, popíjet pivo a pojíst spoustu občerstvení, kterému vévodilo grilované prasátko. dsc 0174Na hřišti u sokolovny a hřišti u Základní školy probíhalo volejbalové klání, které vyvrcholilo ve strhující finále. Během odpoledne nám trochu sprchlo, ale ani déšť nezabránil přihlášeným týmům ve hře. Ve finále se stejně jako loňský rok potkaly týmy Los Ganadores a Náhodný výběr. Letos si své prvenství po loňské porážce vybojoval zpět tým Náhodný výběr. Putovní pohár se tak pro letošní rok vrací do známých rukou.
Další novinkou bylo vyhlášení nejvěrnějšího hráče, kterým se z přespolních stal Raky z týmu TJ Sokol Týnec nad Sázavou, protože se jako jediný účastnil všech ročníků Volejbalových slavností.
Po odehraném finále se ještě v exhibičním zápase představily Holky z okolí s nadějnými hráči z volejbalové přípravky, které trénuje Jana Kadlecová. Volejbalu jsme si letos užili, a proto se diváci i hrou znavení volejbalisté těšili na večerní program, kterým byl koncert kapely FLÁM. I přes podvečerní nepřízeň počasí přišla spousta diváků a kapela svým hraním mraky rozehnala.dsc 0234

Děkujeme všem pomocníkům a sponzorům akce - Regulus spol. s r. o. a RUPA spol. s r. o.

Za Sokol Vrané Lucie Vavřinová

Fotogalerie zde

Konečné pořadí týmů 10. ročníku Volejbalových slavností:

1. Náhodný výběr
2. LOS GANADORES
3. Tj Sokol Jílové u Prahy
4. Exbača tým
5. Špína z Kačerova
6. Skrytý talent
7. TJ Sokol Tetín
8. NAPOSLEDNÍCHVÍLI
9. TJ Sokol Týnec nad Sázavou
10. TJ Sokol Vrané nad Vltavou I.
11. Zlaté údolí
12. Holky z okolí