22. ročník Běhu do schodů

Tak nám skončil 22. ročník Běhu do schodů. Počasí nám přálo a i přes chladné ráno přišlo dost účastníků. Pořadatelé se museli nejdříve vypořádat se stávkujícími stopkami, ale pak již vše běželo ráz na ráz. No, občas se vyskytla chyba v prezenční listině, ale to jsou maličkosti, které se vyřešily rychlou opravou.  Hlavně, že na diplomu to už bylo v pořádku.

IMG 8379   IMG 8409   IMG 8604

Letos jsme měli několik prvenství.  Kategorie dívek a chlapců 15-18 let zůstaly neobsazené. V kategorii Nesené děti byl pouze jeden účastník. O to více si vážíme prvního nevidomého závodníka v historii běhu do schodů pana Petra Fábery z kategorie muži 19-40 let, který schody zdolal dle instrukcí doprovázející matky, taktéž závodnice v jiné kategorii. Je to odvážný a šikovný mladý muž a my se budeme těšit, že se příští rok zúčastní znovu. A chtěli bychom tímto poděkovat všem divákům, kteří jej povzbuzovali a fandili mu.

IMG 8582   IMG 8597   IMG 8687

Všichni závodníci byli úžasní. Mnozí si zlepšili své časy z předchozích ročníků. Nejvíce je vidět zlepšení časů u dětských závodníků. Pozadu nezůstávají ani naši starší závodníci. Jsme rádi, že stále neztratili chuť a odvahu zdolat celé schody, i když je jim třeba 91 let jako našemu nejstaršímu závodníkovi panu Stanislavu Škodovi. Nejrychlejším závodníkem se letos stal jeho vnuk Martin Škoda, který o 7 setin sekundy předběhl favorita a několikanásobného vítěze předchozích ročníků Matěje Sofrona. A jak se mu povedlo se dostat do formy, to nám prozradila jeho žena Pavla – běhá s rodinným neposedným mazlíčkem, kterého pomalé procházky nebaví. Možná je to dobrý návod i pro ostatní závodníky, jak si vylepšit fyzičku do příštího ročníku běhu do schodů.

Na závěr chceme velice poděkovat Lukáši Novotnému, který zabezpečil ozvučení celého prostoru. Rovněž děkujeme našim sponzorům, společnostem Megafyt Pharma, Rupa a Regulus za jejich finanční a věcnou pomoc při pořádání této sokolské akce.

Výsledky najdete zde BdS - 2015

Výsledky z minulých ročníků naleznete zde:

BdS-2014

BdS-2013

BdS-2012

BdS-2011

BdS-2010

BdS-2009

BdS-2008

BdS-2007

BdS-2006

17. listopadu 2018 - Divadelní představení "Metro Skochovice"