Naše Tělocvičná Jednota Sokol Vrané nad Vltavou I. byla obnovena 15. 11. 1990 na ustavující valné hromadě. Máme sídlo v sokolovně ul. Březovská č. 192 ve Vraném nad Vltavou. Naše Jednota je začleněna do župy Jungmannovy v rámci České obce Sokolské sídlící v Tyršově domě v Praze 1, Na Újezdě 1.

V současné době máme okolo 200 členů. Činnost našeho Sokola je hlavně soustředěna do oblasti sportovní. Snažíme se obnovovat tradice sokolské činnosti, tak jak tomu bylo v dobách dřívějších. Pořádáme Mikulášské zábavy a občas i představení pro děti. Podařilo se obnovit i činnost divadelních ochotníků. Bohužel, pěvěcké a koncertní aktivity se asi nepodaří lehce obnovit. Ale již řadu let pořádáme naše tradiční akce jako Vranský lesní běh, Volejbalové slavnosti či Běh do schodů.

Máme oddíly: cvičení rodičů s dětmi, aerobik, zdravotní tělocvik, volejbal, badminton, stolní tenis, sebeobrana, florbal, cvičení starších žen a další.

starosta TJ SOKOL Vrané nad Vltavou I.
bratr Jaroslav Tejnický

13. dubna 2019 - Vranský lesní běh